JAK PRACUJI

Víte co Vás při prodeji čeká?

Každý z nás je ochoten zaplatit za práci, ale musí být kvalitní. Například nový účes necháme vytvořit odborníka , tedy kadeřnici, která má nůžky od rána do večera v ruce a ostříhá desítky lidí denně, takže jsme si jisti, že po jejím zásahu nepřijdeme o víc vlasů, než si budeme přát. Když kupujeme ojeté auto, necháme si ho prohlédnout automechanikem, který opravuje auta každý den a vyzná se ve svém oboru, tudíž najde chybu, která by vás mohla stát spoustu peněz na víc. Mluvíme o částkách v řádu stovek za práci těchto lidí a přeci by jsme do toho bez nich nešli, protože máme jistotu, že to dopadne dobře, že nám to ušetří trápení a čas se sháněním informací a učením  se nových věcí. Nechceme nic riskovat. 

Jak je tedy možné, že když nenecháme na své vlasy sáhnout jen tak někoho, tak dům nebo byt, střechu nad hlavou za několik milionů korun, si chceme prodat hrdinně sami bez jakýchkoliv zkušeností a tušení, co nás vše čeká? Pokud to víte a dokážete to, tak vám přeji hodně štěstí s prodejem a nemusíte už číst dál. Zavřete tyto stránky a je to. Jestli si ale nejste jisti a chcete vše nechat na odborníkovi, který je každý den v terénu, komunikuje s dalšími lidmi ve stejné situaci, pohybuje se na poli realit už několikátým rokem, tak mi věnujte dalších pár minut a já vám ukážu, co nás společně čeká. Jakým způsobem spolu projdeme celým procesem prodeje a jak se budeme snažit předejít problémům.

Pobočka MM reality Jihlava
Pobočka MM reality Jihlava

1. První schůzka

poznáme se

Na první schůzce se Vám ještě jednou představím i se zbytkem našeho týmu, který se mnou spolupracuje. Řekneme si důvody, proč prodáváte, jakou máte o prodeji přestavu, v jaké situaci právě jste a jak moc na prodej spěcháte. Následně se podíváme na nemovitost, kterou chcete prodat a zkompletujeme veškeré informace,  například list vlastnictví, nabývací titul, dispoziční plán, průkaz energetické náročnosti a podobně.


2. Podmínky spolupráce a cena

ať máme jasno

Díky cenovým mapám, aktuálním nabídkám v okolí a již prodaným nemovitostem stanovíme tržní hodnotu. Určíme si podmínky a navrhneme prodejní plán, abychom udrželi správný směr, kterým se bude vše ubírat.

3. Příprava nemovitosti

vytvoření prezentace

Pokud to bude potřeba, tak Vaši nemovitost vyklidíme, vymalujeme, uděláme případně menší opravy nebo i vyladíme homestagingem. Máme možnost nafotit, udělat půdorys, 3D model, 3D model za použití matterportu, vizualizaci budoucí rekonstrukce, videoprohlídku, videoprohlídku za pomoci dronu, homestaging, vytvoření webových stránek a brožury, kterou dostanou zájemci po prohlídce.

4. Spuštění inzerce

propagace nejen na klasických servrech

Spustíme inzerci na cca 30-40 servrech. Počet servrů je pohyblivý. Když nám nepřichází žádná odezva, tak server nahradíme jiným, který funguje. Je možná i FB, Instagram a YouTube reklama podle typu nemovitosti. Díky dlouholetým zkušenostem máme také klienty, kteří u nás hledají pomoc s koupí nemovitosti. Ano i tyto klienty osobně pozvu na prohlídku.

5. Prohlídkový den

návštěva nemovitosti se zájemcem

Dalším krokem už je prohlídka s budoucími kupujícími. Když se zamilují do Vaší nemovitosti a rozhodnou se pro koupi, tak je prověřím. Někdy není jisté, jestli na to kupující budou mít dost prostředků. Pokud ano a i vše ostatní je v pořádku, tak se můžeme posunout dál.

6. Podpis rezervační smlouvy

a složení blokovacího depozita

Máme ideálního kupce a pokročíme k podpisu rezervační smlouvy. Pokud kupující složí blokovací depozit, potvrdí vážnost svého zájmu.

Mám dost informací. Chci se s Vámi vidět.

Jitka Mayerová realitní makléř
Jitka Mayerová realitní makléř

7. Financování

zprostředkování hypotečního úvěru

Náš kupující má určitý čas na vyřízení financování. Pokud platí hotově, tak není co řešit, ale pokud ne, tak mu pomůžeme s hypotékou a vše zařídíme. 

8. Podpis kupní smlouvy

cílová rovinka se blíží

Naše právní oddělení vypracuje kupní smlouvu, kterou společně projdeme a odsouhlasíme. Jakmile má kupující schválené financování, přejdeme k podpisu na naší pobočce. Doručím za Vás návrh na vklad a kupní smlouvu na katastr nemovitostí, zaplatím kolky a pohlídám finální zápis zástavního i vlastnického práva. 

9. Předání nemovitosti i peněz

protržení pásky a vše je za námi

Po zapsání zástavního a vlastnického práva předáme nemovitost novému majiteli a Vám dorazí platba. Předávací protokol opět připravím.

10. Rozloučení?

neopouštím Vás ani po prodeji

Pokud čekáte, že prodám Vaši nemovitost a tím mě přestanete zajímat, tak se mýlíte. Po několika měsících společné komunikace a emocí se už budeme znát, budete si jisti, co ode mě čekat. Jakmile Vás nahlodají nějaké otázky či problémy, tak se nebojte a obraťte se na mě. Nenechám Vás v tom a ráda pomohu i Vaší rodině či známým.