FINANCE

Finanční plánování

Není to vaše výplata, která vás dělá bohatými, jsou to vaše návyky na výdaje. Jednoduše kdo je připraven, není překvapen a toho se já a moji spokojení klienti držíme.

Součástí našeho života by rozhodně mělo být finanční plánování. Jeho smyslem je najít optimální cestu k vašim strategickým finančním cílům. 

Pomohu vám kvalitně bydlet, naspořit na plánované výdaje i získat rezervy na ty neplanované. Poradím vám, jak připravit prostředky pro děti do života, jak vybudovaný finanční majetek chránit nebo jak se finančně připravit na ekonomicky neaktivní etapu života - důchod, pracovni neschopnost nebo dokonce inviladitu.

Finanční plánování je zkrátka projevem odpovědného přístupu k vlastním financím.

Díky dobře nastavenému finančnímu plánu, dlouhodobé spolupráci a pravidelným servisním schůzkám dosahujeme lepších výsledků. Naši klienti si mohou být jisti, že mají vždy někoho, kdo stojí za nimi a na koho se mohou obrátit, dá se říci ve všem. Podívejte se na to, proč je důležité finančně plánovat a jaké výhody to pro vás má.  

Rozsah finančních služeb

Běžné a spořící účty

Učty pro podnikatele

Kreditní karty, kontokorent

Životní pojištění

Pojištění nemovitostí

Pojištění povinné a havarijní

Spotřebitelské úvěry

Hypoteční úvěry

Úvěry pro podnikatele a developery

Hypoúvěry a úvěry ze stavebního spoření

Spoření

Investice

Penzijní produkty

Pojištění odpovědnosti

Pojištění domácích mazlíčků


Online kalkulačka

Jistě znáte online sjednavače. Tento sjednavač má pár výhod na víc. Nejen, že si sami z pohodlí domova porovnáte pojištění a nastavíte si vlastní parametry, ale máte i mou zpětnou kontrolu a konzultaci v rámci služeb. Také vám automaticky budu kontrolovat cenu a v případě možného výrazného snížení či lepších podmínek vás budu informovat. Udělejte si přepočet ihned.


6 pravidel úspěšného plánování

Optimalizujte drahé a staré produkty

Nedržte příliš vysokou rezervu na běžných účtech

Zbavte se drahých dluhů

Dobře a levně pojistěte svou rodinu

Vyřešte si vlastní bydlení

Pravidelně investujte do diverzifikovaného portfolia


Riziko je nedílnou součástí investování. Vaše ochota podstoupit riziko jako investor je velkou příčinou toho, že můžete potenciálně dosáhnout výnosů, které převyšují výnosy z držení hotovosti – tento jev je znám jako ,,riziková prémie za akcie". Přesto je pro někoho představa rizika při investování znepokojující. Dobrou zprávou je, že existují konkrétní kroky, které vám při investování pomohou kontrolovat míru rizika, které podstupujete. Jedním z nich je promyšlený investiční horizont (tedy doba, po kterou plánujete investovat).

Pokud očekáváte, že své peníze budete potřebovat v blízké době, pravděpodobně byste je neměli investovat, zejména ne do portfolia obsahujícího velkou expozici vůči akciím. Totéž platí pro váš nouzový hotovostní fond. Zatímco riskantnější portfolio s určitým obsahem akcií může představovat dobrý kompromis mezi rizikem a výnosem v dlouhém časovém období (alespoň 3-5 let), v krátkém časovém horizontu budou vaše investice čelit vyšší pravděpodobnosti ztráty v důsledku volatility na trhu.

Pokud odkládáte úspory na delší dobu (minimálně 3-5 let, ale možná i mnohem déle), má obvykle smysl podstoupit určité tržní riziko, aby vaše úspory mohly růst tempem, které bude dlouhodobě převyšovat inflaci. Pokud se tak rozhodnete, měli byste vědět, že historie nám ukazuje poměrně konzistentní vztah mezi časovým horizontem investování a pravděpodobností ztráty. Tento fakt představuje jeden z hlavních způsobů, jakým můžete dobře kontrolovat míru rizika, které podstupujete.

Vztah mezi časovým horizontem a pravděpodobností ztráty (USA akcie 1926 až 2023)
Vztah mezi časovým horizontem a pravděpodobností ztráty (USA akcie 1926 až 2023)

Analytici společnosti Wealthfront sestavili níže uvedenou tabulku, která ilustruje historický vztah mezi pravděpodobností ztráty a časovým horizontem investování. Analyzovali měsíční výnosy amerických akciových trhů (s použitím kompletní řady celkových výnosů amerických trhů z webových stránek Kena Frenche, která zahrnuje americké akcie s velkou i malou kapitalizací) od července 1926 do září 2023 a vypočítali, jak by vypadaly celkové tržní výnosy za předpokladu, že byste investovali po různá časová období: 1-10 let, 15 let a 20 let. Poté odborníci z Wealthfront vypočítali procento všech těchto období, které za posledních 100 let zaznamenaly záporné výnosy, aby nám pomohli lépe pochopit pravděpodobnost ztráty při investování do akciových trhů.


Jak probíhá první schůzka

1. Vyslechnu vás a poznáme se

Potřebuji Vás poznat. Vaší nynější situaci, to jak fungujete, Vaše cíle a sny. Vím, že ve finančním plánování neexistuje stejné řešení pro každého, protože každý je jedinečný a takové musí být i řešení. Zároveň potřebujete poznat také Vy mě a získat ke mně důvěru. 

2. Určíme si finanční cíle

Pomohu vám definovat a vyčíslit vaše finanční cíle.  Začneme ochranou majetku, vašeho zdraví, rodiny. Budeme pokračovat s drahými dluhy, předčasným doplacením hypotéky, šetřením financí pro Vaše děti na start do života. Najdeme možnosti pro vytvoření dostatku prostředků na zvládnutí podzimu života.  Podíváme se spolu také na vaše současné řešení a na to, jak moc je funkční a efektivní.

3. Představím Vám finanční plán

Ukážu Vám variantu, jak by vše mohlo fungovat. Optimalizujeme staré produkty tak, aby byly efektivnější a pokud možno i levnější. Váš investovaný majetek rozdělíme do tří portfolií s různými poměry rizika a výnosu. Chytré algoritmy budou jejich poměr udržovat tak, aby to bylo vždy v souladu s vašimi cíli. Díky finančnímu plánu můžete klidně spát. Máte vždy v bezpečí připravenou část peněz, kterou plánujete využít v nejbližších třech letech a ostatní peníze přitom dál tvrdě pracují za Vás. 

4. Začneme investovat

Po odsouhlasení plánu a sazebníku služeb máte dostatečný čas na podpis smluv. Vše probíhá elektronicky buď u mě v kanceláři nebo z pohodlí vašeho domova. Případné otázky nebo připomínky zodpovím ihned. 

  5. Pravidelně komunikujeme

S klienty pravidelně komunikuji, ať již skrze měsíční reporty, pomocí zpráv z emailů nebo na servisních schůzkách. Zároveň jsou jejich investice vyhodnocovány na týdenní bázi pomocí chytrých algoritmů. Tyto algoritmy udržují jednotlivá portfolia v souladu s nastaveným plánem a je-li to nutné, jsou rebalancována. Tím se systematicky využívá příležitost draze prodávat a levně nakupovat. Což v důsledku snižuje kolísavost klientova portfolia a zvyšuje jeho výnos.

Reference

Nejlepší poradce kterého jsem kdy poznal. Slušná a vždy ochotná. Profesionál na svém místě. Na další spolupráci se slečnou Mayerovou se budu těšit. 

Karel Šlechta

majitel baru Hluboký dým - Jihlava

Skvělá spolupráce vše vysvětlí, návrhy pro a proti i naše argumenty, porovnání. Líbí se mi, že to umí normálně lidsky vysvětlit. Ráda s ní investuji a myslím na stáří, i na předčasné splacení hypotéky a nyní když jsem na rodičovské dovolené najde místo kde dočasně ušetřit. Velká spokojenost a navíc se Vám rok co rok věnuje a zajímá se, co se u Vás změnilo. Jiný poradci toto nedělají. Slečna Mayerová je můj třetí a doufám si tvrdit, že poslední poradce. 

Lenka Vopravilová

klientka

Díky pracovitým a svědomitým lidem, jako je Jitka, jsou ty vyhlídky do budoucna o dost světlejší i v této nelehké době. Jednoznačně maximální možné hodnocení za její perfektní práci a přístup.

Lucie Paroulková

klientka

Vše co je nyní potřeba udělat, aby jste mohli také začít finančně plánovat a získat tak výhodu oproti ostatním, je domluvit si schůzku. Zde dostanete více informací o tom, jak pracuji a kdo jsem a o tom, jak to vše funguje. Následné rozhodnutí zda se vám bude spolupráce líbit,  nechám na vás a na vašem uvážení. Budu se těšit na to, že se potkáme a dáte mi šanci ukázat vám nové způsoby a inovace ve světě financí a realit.

Online rezervace

Můžete si rezervovat schůzku ihned v kalendáři níže. Pokud si nejste jisti datumem, tak vyplňte všechny potřebné údaje a já se vám ozvu co nejdříve zpět nebo volejte ihned.