Investiční nemovitosti


Koupě nemovitosti pro vlastní bydlení ještě nemusí znamenat výhodnou investici do nemovitostí z pohledu finančního trhu. Investoři často kupují objekty s cílem pronajímat je a získávat tak pravidelný příjem z nájemného a spekulují na růst hodnoty nemovitosti. Nájemné může pomoci pokrývat náklady spojené s vlastnictvím nemovitosti, včetně hypoték, daní, pojištění a údržby, zatímco investor očekává, že hodnota nemovitosti s časem vzroste, což mu umožní prodat nemovitost s kapitálovým ziskem. Obecně se jedná o investici téměř bez rizika a se stálým příjmem.

Je více strategií jak docílit většího zhodnocení financí a to jak vlastních, tak půjčených. Nejčastěji jde o nákup menší bytové jednotky v původním stavu, její následná rekonstrukce a prodej. Jde o tzv. flipování nemovitostí, tedy levně koupit a draze prodat. Pro investory, kteří jsou klidnější povahy a nemají čas se nemovitosti tolik věnovat je lepší výnosová strategie, tedy koupit, dlouhodobě držet a přijímat nájem. Jsou i možnosti, kdy se vám o nemovitost stará třetí strana. Vy pak máte volné ruce a klidné spaní.

Častým důvodem, proč lidé přestanou uvažovat o koupi investiční nemovitosti, je vidina spousty práce a především rizik. Zničení nemovitosti a vybavení, nezaplacený nájem, nájemník s exekucemi, kterého nemůžete dostat z nemovitosti pryč a on bydlí zdarma, pravidelná aktualizace nájemních smluv, vyúčtování za energie a mnohé další. 

Přidanou hodnotou realitního makléře je profesionální zpracování zadané zakázky, dodání veškerých informací, poradenství a především opory jak pro investora, tak pro nájemníka. Výhodou je také prodej s jedním realitním makléřem a ne dvaceti, protože nedochází k dezinformacím a chaosu u prodeje. Zároveň vše řeší jeden člověk a naprosto přesně ví v jaké fázi ochod je, tudíž je schopen vám podat aktuální a přesné informace o vývoji situace.