Stěhování z menšího bytu do většího


Mladý pár žije ve vlastním menším bytě, který pro dva lidi v pořádku dostačuje. Časem přijde první dítě, druhé, třetí. Přibyde pes, kočka, morče, činčila a najednou je prostoru opravdu nedostatek. No jo, jenomže co s tím? Tolik peněz, aby si rodina koupila nové bydlení, mohla se v klidu přestěhovat a pak prodala byt ve kterém žijí nyní nemají. Nemohou si ovšem dovolit prodat nejprve střechu nad hlavou a následně hledat vysněné větší bydlení. Co když pak na trhu nic nebude? Toto riziko se jim podstupovat nechce. Někde se bydlet musí a někde se musejí objevit i finance na koupi. 

Situace se zdá být nevyřešitelná. Řešení je ale jednodušší než si myslíte. Je velmi pravděpodobné, že někde je nyní jiný mladý pár, který hledá své vlastní bydlení, tak jako tato rodina před lety. Žijí zatím u rodičů a na stěhování tolik nechvátají. Domluva zní tak, že mladí kupující nachystají vše potřebné ke koupi, ale prozatím se zůstává u smlouvy o smlouvě budoucí kupní. Rodina nejen, že již v podstatě má nachystané finance na novou nemovitost, má čas dle dohody na nalezení náhradního bydlení, ale zároveň bydlí dál. 

Častým důvodem, proč se lidé bojí přestěhovat do většího, vymýšlejí různé zvláštní postupy a nebo prostě jen odkládají svou potřebu, je neznalost dané problematiky, procesu a přijde jim nereálné se s kupcem domluvit. Na tuto "šarádu" doporučuji prověřeného realitního makléře, který vám vysvětlí co vše je třeba udělat, precizně pohlídá administrativu, nalezne kupce a vše s ním domluví tak, jak je skutečně potřeba. Pozor na mladé a nezkušené makléře. Mají potřebu prodat nemovitost rychle a při jednání s kupcem mlží, ne-li přímo zkreslují realitu. Následně může být překvapen nejen kupec, ale i vy.

Přidanou hodnotou realitního makléře je profesionální zpracování zadané zakázky, dodání veškerých informací, poradenství a především opory jak pro kupující, tak pro prodávající. Výhodou je také prodej s jedním realitním makléřem a ne dvaceti, protože nedochází k dezinformacím a chaosu u prodeje. Zároveň vše řeší jeden člověk a naprosto přesně ví v jaké fázi ochod je, tudíž je schopen vám podat aktuální a přesné informace o vývoji situace.